close
تبلیغات در اینترنت
Code Center زندگینامه

آکادمی علمی محک

چت باکس انجمن کتايخانه گالري موبايل

اسلايدر

آکادمی علمی محک

 • جواب های تمرینات کتاب شیمی3
 • مجموعه سوالات تاریخ معاصر(2)
 • تست های ترکیبی و مفهومی ژنتیک سال سوم
 • تست های ترکیبی و مفهومی فصل 9(رشد گیاهان) زیست 2
 • تعیین قطبیت مولکول
 • مجموعه سوالات امتحانات نهایی ریاضی 3(کتاب جدید)
 • اصظلاحات جلب انگلیسی
 • اسلاید شو کهیر و آنژویودام
 • خلاقیت و بیماری های روانی با یکدیگر در ارتباط تنگاتنگ هستند
 • حقایقی در باره دروغ؛ علم فریب
 • loading...
  عنوان پاسخ بازديد توسط
  1 880 amirthi
  1 30 amirthi
  0 21 behbood26
  0 26 behbood26
  0 22 behbood26
  0 55 behbood26
  0 574 hamid
  1 766 uranuscelona
  2 579 crab
  0 6125 hamid

  ادامه مطلب

  برچسب ها : قیصر امین پور ,

  قیصر امین پور

  ارسال شده توسط yasin در تاريخ شنبه 23 شهريور 1392بازديد:119

  قیصر امین پور در آستانه دهه پنجم عمرش اما دیگر به دنبال واژه و فشنگ نیست. چه مدتهاست كه زادگاه و سرزمین مادرى اش به دور از «وضعیت خطر» و «آژیر قرمز» نفس مى كشد. با این همه گویى غبار آن سالهاى نه چندان همچنان بر چهره شاعر «خانه هاى خونین» و «عروسك خون آلود» تازه مانده كه گاه به گاه به یاد آن ایام داغ ولى تازه مى كند.

  ادامه مطلب

  برچسب ها : مصطفی مازح , ترور سلمان رشدی , ارتداد سلمان رشدی ,

  مصطفی مازح که بود ؟

  ارسال شده توسط yasin در تاريخ چهارشنبه 13 شهريور 1392بازديد:38

  برای آشنایی با مصطفی مازح جوان لبنانی اجرا کننده ی حکم سلمان رشدی به ادامه ی مطلب بروید ...

  ادامه مطلب

  برچسب ها : استیو جابز , زندگینامه استیو جابز ,

  دانلود کتاب زندگینامه ی استیوجابز به زبان فارسی

  ارسال شده توسط yasin در تاريخ شنبه 09 شهريور 1392بازديد:64

  استیوجابز در میان مدیران عصر ما تبدیل به یک اسطوره شد که دنیای فناوری را تکان داد. زندگی و تفکر متفاوتش از او مردی ساخت که نام او را تبدیل به یک نماد ساخته است.  اما می دانید که او در طول حیات و مدیریتش علاقه ای به عمومی کردن زندگی شخصی خود نداشت و به همین خاطر میلیون ها نفر مشتاق بودند با داستان زندگی این نابغه تکنولوژی آشنا شوند...

  دانلود در ادامه ی مطلب ...

  ادامه مطلب

  طارق بن زیاد

  ارسال شده توسط علی لبافچی در تاريخ جمعه 11 اسفند 1391بازديد:54

  طارق بن زیاد (تولد ۷۶ هجری برابر با ۶۷۰ میلادی) سردار مسلمان بود که در زمان ولید ابن عبدالملک اسپانیا را تسخیر کرد. جبل‌الطارق به نام او است. او که در سال ۷۲۰ میلادی از دنیا رفت در قبیله‌ای بربری بنام صدف در مراکش بدنیا آمد. مسلمانان و بربرهای شمال آفریقا در سال ۷۱۰ میلادی تحت فرماندهی طارق بن زیاد که خود ازآفریقاییان بربر و یکی از افسران برجسته موسی بن نصیر فرمانروای آفریقا بود، با ۱۲ هزار مرد جنگی از تنگه جبل الطارق گذشته در اندک زمانی بخش عمده شبه جزیره ایبری را به تسخیر در آوردند طارق بن زیاد که مردی هوشیار و شجاع بود بمحض ورود به اسپانیا دستور داد کشتی‌های جنگی سپاهش سوزانیده شوند تا سربازان فکر فرار یا بازگشت را از سر خود بیرون کنند. بدین ترتیب برای اولین بار زمینه حضور نظامی مسلمانان در اروپا فراهم شد.

  ادامه مطلب

  جشن سده

  ارسال شده توسط علی لبافچی در تاريخ شنبه 14 بهمن 1391بازديد:76

  جشن سَده، یکی از جشن‌های ایرانی، است که در آغاز شامگاه دهم بهمن‌ماه یعنی آبان روز از بهمن ماه برگزار می‌شود. جشن «سَدَه» بزرگ‌ترین جشن آتش و یکی از کهن‌ترین آیین‌های شناخته شده در ایران باستان است. در این جشن در آغاز شامگاه دهم بهمن‌ماه، همه مردمانِ سرزمین‌های ایرانی بر بلندای کوه‌ها و بام خانه‌ها، آتش‌هایی برمی‌افروخته و هنوز هم کم‌وبیش بر می‌افروزند. مردمان نواحی مختلف در کنار شعله‌های آتش و با توجه به زبان و فرهنگ خود، سرودها و ترانه‌های گوناگونی را خوانده و آرزوی رفتن سرما و آمدن گرما را می‌کنند. همچنین در برخی نواحی، به جشن‌خوانی، بازی‌ها و نمایش‌های دسته‌جمعی نیز می‌پردازند.

  ادامه مطلب

  سالروز ترور حسنعلی منصور در سال 1343

  ارسال شده توسط علی لبافچی در تاريخ دوشنبه 02 بهمن 1391بازديد:83

   منصور و محمد بخارایی 

  در اول بهمن ۱۳۴۳ خورشیدی، حسنعلی منصور که نخست‌وزیر وقت ایران بود، در مقابل مجلس شورای ملی توسط محمد بخارایی، عضو گروه نهضت ازادی و از نزدیکان مجتبی میرلوحی معروف به «نواب صفوی» ترور شد.

  حسنعلی منصور پس از چند روز دست و پنجه نرم کردن با مرگ و پس از چند عمل جراحی در بیمارستان پارس تهران درگذشت و پیکرش را با تشریفات مخصوص دراراگاه رضا شاه در شهر ری دفن کردند. پس از انقلاب به دستورصادق خلخالی آرامگاه رضا شاه و مقابر پنجاه تن از وابستگان حکومت پهلوی از جمله قبر حسنعلی منصور را خراب کردند.

  اسد الله لاجوردی، که در ترور حسنعلی منصور نقشی را بر عهده داشت. پس از ترور بازداشت شد و نهایتاً به تحمل ۱۸ ماه حبس محکوم شد.

  ادامه مطلب

  برچسب ها : خیام , خیام کیست؟ , آثار خیام , زندگی نامه خیام ,

  عُمَر خَیّام نیشابوری

  ارسال شده توسط علی لبافچی در تاريخ دوشنبه 25 دي 1391بازديد:71

  مَر خَیّام نیشابوری (نام کامل:غیاث‌الدین ابوالفتح عُمَر بن ابراهیم خیام نیشابوری) (زادهٔ ۲۸ اردیبهشت ۴۲۷ خورشیدی در نیشابور - درگذشته ۱۲ آذر۵۱۰ خورشیدی در نیشابور)[۲] که خیامی و خیام نیشابوری و خیامی النیسابوری[۳] هم نامیده شده‌است، فیلسوف، ریاضی‌دان، ستاره‌شناس ورباعی سرای ایرانی در دورهٔ سلجوقی است. گرچه پایگاه علمی خیام برتر از جایگاه ادبی او است و لقبش «حجةالحق» بوده‌است؛[۴] ولی آوازهٔ وی بیشتر به واسطهٔ نگارش رباعیاتش است که شهرت جهانی دارد. افزون بر آن‌که رباعیات خیام را به اغلب زبان‌های زنده ترجمه نموده‌اند، ادوارد فیتزجرالد[۵] رباعیات او را به زبان انگلیسی ترجمه کرده‌است که مایهٔ شهرت بیشتر وی در مغرب‌زمین گردیده‌است.

  ادامه مطلب

  برچسب ها : مارکوپلو , سفرنامه ماکوپلو , مارکو پولو , خاطرات مارکو پولو ,

  سالروز در گذشت مارکوپلو

  ارسال شده توسط علی لبافچی در تاريخ چهارشنبه 20 دي 1391بازديد:48

  مارکو پولو  یک تاجر و جهانگرد ونیزی در قرن سیزدهم میلادی بود که سفرهایش را در کتابی به نام سفرهای مارکوپولو ثبت کرده‌است، امروزه این کتاب با نام‌های کتاب شگفتی‌های جهان یا توصیفی بر جهان شناخته می‌شود. این کتاب در شناساندن آسیای مرکزی و چین به اروپاییان نقش کلیدی داشت. مارکو هنگامی تجارت را فراگرفت که پدر و عمویش، نیکولو و مَفیو به آسیا سفر کرده بودند و با قوبلای‌خان دیدار داشتند. در سال ۱۲۶۹ آن‌ها به ونیز بازگشتند و مارکو را برای نخستین بار دیدند. پس از آن پدر و عمو به همراه مارکوی ۱۷ ساله برای سفر به آسیا به‌وسیلهٔ کشتی، دوباره آماده شدند، پس از ۲۴ سال به ونیز بازگشتند و  ...

  ادامه مطلب

  برچسب ها : نیوتن , آیزاک نیوتن , کارهای نیوتن ,

  زادروز آیزاک نیوتن

  ارسال شده توسط علی لبافچی در تاريخ دوشنبه 18 دي 1391بازديد:56

  سِر آیزاک (یا اسحاقنیوتن (به انگلیسیSir Isaac Newton)‏ ‏(۴ ژانویه ۱۶۴۳ – ۳۱ مارس ۱۷۲۷فیزیک‌دان، ریاضی‌دان، ستاره شناس،فیلسوف و شهروند انگلستان بوده‌است. وی در سال ۱۶۸۷ میلادی شاهکار خود «اصول ریاضی فلسفه طبیعی» را به نگارش درآورد. در این کتاب او مفهوم گرانش عمومی را مطرح ساخت و با تشریح قوانین حرکت اجسام، علم مکانیک کلاسیک را پایه گذاشت. از دیگر کارهای مهم او بنیان‌گذاری حساب دیفرانسیل و انتگرال است.

  کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت نزد مدير اين سايت محفوظ بوده و هرگونه کپي برداري طبق ماده 12 جرايم رايانه اي پيگرد قانوني دارد.
  طراحي قالب